Przejdź do treści

WITAMY NA STRONIE PARAFII

ŚW. WAWRZYŃCA I ANTONIEGO

W RUDZIE ŚLĄSKIEJ - WIRKU

 

Wydarzenia


Odwiedziny duszpasterskie 2018/2019

 

Plan odwiedzin duszpasterskich 2017/2018

 

Piątek 30.1.2018 

     1.Jankowskiego 8,6,1

      2.Jankowskiego 12 – 12B

Sobota 01.12.2018

  1. Różyckiego 21,19, Kubiny 31 i nr parzyste
  2. Karłowicza 31– 1, 2 - 34

Niedziela 02.12.2018.

  1. Szeligowskiego (od początku)
  2. Kolberga 25 – 1, 2 – 34

Poniedziałek 03.12.2018.

  1. Ogińskiego (od początku), Maliszewskiego
  2. Noskowskiego (od początku),
  3. Elsnera 4A – 4

Środa 05.12.2018.

  1. Elsnera 2C – 2
  2. Elsnera 3C – 3
  3. Elsnera 1C – 1

Czwartek 06.12.2018.

  1. Fitelberga 12 – 12C
  2. Fitelberga 5B – 5, 3 – 3B

Piątek 07.12.2018.

  1. Kubiny 5B(8 – 1) – 5
  2. Kubiny 5B(9 – 16) – 5D,

Sobota 08.12.2018.

  1. Lecha 3 (30 – 1), 5 (15 – 1)
  2. Lecha 1(30 – 1), 5 (16 – 30)

Niedziela 09.12.2018.

  1. Lecha 6 (30 – 1), 8 (15 – 1)
  2. Lecha 2 (30 – 1), 8 (16 – 30)

Poniedziałek 10.12.2018.

  1. Lecha 7A – 7, 9A – 9
    2. Lecha 33 - 21 (nieparzyste)

Wtorek 11.12.2018.

  1. Lecha 10,12,17,19, Obr. Westerplatte 18,
  2. Obr. Westerplatte 32 – 32B, 30 – 30B
    3. Obr. Westerplatte 25 – 25B

Środa 12.12.2018.

  1. Obr. Westerplatte 16, 21 (1 – 30)
  2. Obr. Westerplatte 17 – 17D
    3. Obr. Westerplatte 19 (1 – 30)15D, C

Czwartek 13.12.2018.

  1. Obr. Westerplatte 15B – 15,13F, E
  2. Obr. Westerplatte 13 – 13D
    3. Obr. Westerplatte 11 – 11D

Piątek 14.12.2018.

  1. Obr. Westerplatte 9 – 9D
    2. Obr. Westerplatte 5,3,1A,

 Sobota 15.12.2018.

  1. Szyb Andrzeja 17, Obr. Westerplatte 4,2,1
    2. Obr. Westerplatte 6C – 6

Niedziela 16.12.2018.

  1. Obr. Westerplatte 12A – 12, 6F – 6D
  2. Obr. Westerplatte 8D – 8

Poniedziałek 17.12.2018.

  1. Obr. Westerplatte 14,10C – 10
  2. Szyb Andrzeja 12 (30 – 1), 7,6,5,4,2,

Wtorek 18.12.2018.

  1. Szyb Andrzeja 11A, 10 (30 – 1)
  2. Szyb Andrzeja 11, 8 (30 – 1)

Środa 19.12.2018.

  1. Szyb Andrzeja 22 (30 – 1), 20 (15 – 1)
  2. Szyb Andrzeja 24 (30 – 1), 20 (16 – 30)

Czwartek 20.12.2018.

  1. Szyb Andrzeja 29 (30 – 1), 27 (16 – 30)
  2. Szyb Andrzeja 25 (30 – 1), 27 (15 – 1)

 

Czwartek 27.12.2018.

  1. 1 Maja 321 – 311
  2. 1 Maja 289 – 267
  3. 1 Maja 249 – 263

Piątek 28.12.2018.

  1. 1 Maja 247A – 227A
  2. 1 Maja 272 – 306
  3. 1 Maja 264 – 256

Sobota 29.12.2018.

  1. 1 Maja 254 – 236
  2. 1 Maja 222 – 234
  3.  Kałusa 19 – 25, 18 – 28

    Niedziela 30.12.2018.
    1. Licealna 6, Kopernika 15 – 9
    2. Strażacka 3,5,16,12,6
    3. Magdziorza 23 – 43

 

Środa 02.01.2019.

  1. Ściegiennego 3D – 3, 1
  2. Ściegiennego 2D – 2, Zdziebkowskiej 6A – 6, Ściegiennego 9, Czajkowskiego 12, 
    3. Dąbrowskiego 1 – 17, Targowa,

Czwartek 03.01.2018.

  1. Dąbrowskiego 30 – 16, Kupiecka
  2. Sienkiewicza 13B – 13, Teatralna 2, Dąbrowskiego 19,21,23, ,
    3. Tuwima 8–8A, 4–4A, Dąbrowskiego2 – 12, Pocztowa,

Piątek 04.01.2019.

  1. Sienkiewicza 10 – 10A, 11 – 1
  2. Katowicka 1B, Szopena
  3. Katowicka 35 – 31, 10 – 4

Sobota 05.01.2019.

  1. Katowicka 41 – 47A
  2. Wodna 31 – 2, br. Alberta 12,14, 16,21
  3. Korczaka, Rejtana, Długosza,

Niedziela 06.01.2018.

  1. Okopowa, Robotnicza 5C – 5, 3A – 3, 2,
  2. Nowary 4, 29 – 35
  3. Nowary 7 – 7A, 9 – 9A

Poniedziałek 07.01.2019.

  1. Nowary 1, 3 – 3A, 5 – 5A
  2. Paderewskiego 13 (23 – 44, 22 – 1)
  3. Paderewskiego 13A (23 – 44, 22 – 1)

Wtorek 08.01.2019.

  1. Paderewskiego 13B (23 – 44, 22 – 1)
  2. Paderewskiego 11 – 11C
  3. Paderewskiego 9 – 9C

Środa 09.01.2019.

  1. Paderewskiego 7 (23 – 44, 22 – 1)
  2. Paderewskiego 7A (23 – 44, 22 – 1)
  3. Paderewskiego 7B (23 – 44, 22 – 1)

Czwartek 10.01.2019.

  1. Paderewskiego 7C (23 – 44, 22 – 1)
  2. Paderewskiego 3 (23 – 44, 22 – 1)
  3. Paderewskiego 3A (23 – 44, 22 – 1)

Piątek 11.01.2019.

  1. Paderewskiego 1B (23 – 44, 22 – 1)
  2. Paderewskiego 1 (23 – 44, 22 – 1)
  3. Paderewskiego 1A (23 – 44, 22 – 1)

Sobota 12.01.2019.

  1. Osiedlowa 4 – 4B
  2. Osiedlowa 2 – 2B
  3. Osiedlowa 2D – 2C

Niedziela 13.01.2019.

  1. Osiedlowa 15C – 15
  2. Osiedlowa 3 – 3A
  3. Osiedlowa 5C – 5

Poniedziałek 14.01.2019..

  1. Osiedlowa 7C – 7
  2. Osiedlowa 9C – 9
    3. Osiedlowa 11C – 11

Wtorek 15.01.2019.

  1. Osiedlowa 13C – 13
  2. J. Curie 1E – 1
  3. J. Curie 1F – 1J

Środa 16.01.2019.

  1. J. Curie 4B – 4D
  2. J. Curie 2 – 2C

Czwartek 17.01.2019.

  1. J. Curie 2D , 4 – 4A
  2. Jarzębinowa 5E – 5

Piątek 18.01.2019.

  1. Jarzębinowa 3E – 3
  2. Jarzębinowa 1E – 1

Sobota 19.01.2019.

  1. Krasińskiego 22A – 4 (parzyste)
  2. Krasińskiego 3 – 3D

Niedziela 20.01.2019.

  1. Krasińskiego 5 – 5D
  2. Krasińskiego 7 – 7D

Poniedziałek 21.01.2019.

  1. Krasińskiego 9 – 9D
  2. Jankowskiego 16A (15 – 1),16 (30 – 1)

Wtorek 22.01.2019.

  1. Jankowskiego 16A (16 – 30),16B (30 – 1)

Środa 23.01.2019.

  1. Jankowskiego 18A (15 – 1), 18(30 – 1),
  2. Jankowskiego 18A (16 – 30) 18B (30 – 1)

Czwartek 24.01.2019.

  1. Jankowskiego 18C (od góry)
  2. Jankowskiego 16C (od góry)

 

Sobota 26.01.2019.

godz. 10.00

Kolęda dodatkowa

 

Początek kolędy:

Poniedziałek – piątek: 15.30

Sobota – niedziela: 15.00

 

 


Zbiórka kapsli - na rzecz Kacpra

 

W niedzielę w Domu Parafialnym przed Mszami św. zostanie przeprowadzona zbiórka nakrętek plastikowych. Dochód z tej zbiórki zostanie przeznaczony na leczenie Kacpra, ucznia SP nr 16, dla którego szansą jest leczenie w Meksyku. Przez tę zbiórkę możemy pomóc i dać szansę na dalsze leczenie i powrót do zdrowia.

 


Intencja modlitewna w tygodniu 14.10.2018. - 20.10.2018.

 

W bieżącym tygodniu w parafialnej modlitwie (zwłaszcza uczestnicząc w łanćuchu modlitwy) polecamy nauczycieli i wychowaców, aby wychowując i nauczając młode pokolenie pamiętali o znaczeniu wartości chrześcijańskich.


Pielgrzymka do Medjugorje

 

W przyszłym roku w dniach 25 lipca – 2 sierpnia jest możliwość wyjazdu na pielgrzymkę do Medjugorje, z 3 dniowym wypoczynkiem nad morzem. Szczegółowy program dostępny jest w zakrystii, kancelarii i na stronach parafii.

 

MEDJUGORJE

25.07 – 02.08.2019

1 dzień

- godz. 6.3o - wyjazd z miejsca zbiórki – Ruda Śl. - Wirek przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię
MARIJA BISTRICA – najbardziej znane sanktuarium chorwackie. nocleg w ok. Zagrzebia

2 dzień

- śniadanie
PLITWICKIE JEZIORA – Park Narodowy znajdujący się na spisie światowego przyrodniczego dziedzictwa UNESCO. System 16 jezior, liczne wodospady i kaskady .
obiadokolacja i nocleg w Medjugorje.

3 dzień

- śniadanie
MEDJUGORJE – miejsce objawień Matki Bożej w Bośni i Hercegowinie (m.in. Góra Objawień, kościół św.Jakuba)
obiadokolacja i nocleg w Medjugorje.

4 dzień

- śniadanie
SARAJEWO – zwiedzanie miasta, m.in.: Starówka ze studnią miejską, Bezistan – kryty bazar, Inat Kucia –Przekorny Domek, meczet Gazi Husrev-Bega.
MOSTAR – zwiedzanie miasta, m.in.: Stare Miasto – Čaršiji, Stary Most (najbardziej zabytek Mostaru), Kujundžiluk - mostarski bazar
obiadokolacja i nocleg w Medjugorje.

5 dzień

– śniadanie
odpoczynek nad morzem

obiadokolacja i nocleg w Medjugorje

6 dzień

– śniadanie

odpoczynek nad morzem

obiadokolacja i nocleg w Medjugorje

7 dzień

– śniadanie

odpoczynek nad morzem

obiadokolacja i nocleg w Medjugorje

8 dzień

– śniadanie

TROGIR – miasto założone w III p.n.e. – średniowieczna starówka, plac centralny z ratuszem i katedrą
obiadokolacja i nocleg w ok. Zagrzebia

9 dzień

– śniadanie
ZAGRZEB – zwiedzanie stolicy Chorwacji

przejazd przez Słowenię, Austrię i Czechy w kierunku Polskiok. godz.23.oo - powrót na miejsce zbiórki


Krzyż misyjny

 

W związku z tym, że nasz krzyż misyjny coraz bardziej 'słabł' - znajdujące się na nim litery i cyfry zaczęły spadać. Nastąpiła konieczność jego wymiany. Dziś, to jest wtorek nastąpiła jego wymiana. W czwartek (w wigilię święta Podwyższenia Krzyża Świętego) przed wieczorną Mszą św. nastąpi jego poświęcenie.
Nie było mowy o tym w ogłoszeniach, bo nie było pewności,że w tym tygodniu krzyż pojawi się.
Zapraszamy

PANORAMA

 

Liturgia







Blad dostepu do bazy SQL - niepoprawny uzytkownik, haslo lub serwer.

Papieski tweet


LINKI