Przejdź do treści

Ogłoszenia

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

22.09.2019  

 

 

Intencja modlitewna tego tygodnia: za krąg biblijny i katechezę dorosłych.

 

Spotkania grup w tym tygodniu: Krąg biblijny – poniedziałek 16.00, Wieczernik – poniedziałek 18.45, Namiot Spotkania – czwartek 18.45, oaza młodzieżowa – piątek: 18.00 Msza św. i później spotkanie w salce, ministranci – sobotę po Mszy św. porannej, Dzieci Maryi – sobota 9.30. Zapraszamy stałych uczestników tych grup, jak i tych, którzy pragną się zaangażować.

 

Zainteresowanych liturgią zapraszamy na krąg liturgiczny we wtorek o 18.45.

 

Wieczór Uwielbienia w środę o 18.45.

 

W sobotę po raz kolejny „Koronka na ulicach miast świata”. Tak jak w poprzednich latach spotkamy się na modlitwie na skrzyżowaniach dróg: Różyckiego i Kubiny, Sienkiewicza i Dąbrowskiego oraz Szyb Andrzeja i Obr. Westerplatte.

 

Rodziców tegorocznych Kandydatów do bierzmowania oraz animatorów zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek po Mszy Św. o godz 18.30

 

Uczniowie kl. VI mogą w zakrystii odebrać indeksy do bierzmowania (obowiązuje ich miesięczna spowiedź i Msza św. pierwszopiątkowa), dzieci mogą odebrać książeczki do wklejania obrazków.

 

Można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.

 

Działalność naszej kuchni została wznowiona.

 

Potrzebna jest osoba do posługi kościelnego. Zgłoszenia u ks. Proboszcza

 

Zachęcamy do lektury GN.

 

Bóg zapłać za złożone dziś w czasie Mszy św. ofiary na WT UŚl., także za składane w kopertach. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.

W ubiegłą niedzielę kolekta na prace związane z wymianą instalacji elektrycznej wyniosła: 5 886,08 zł. Łącznie na ten cel zgromadzona jest kwota: 41 290,91 zł.

 

Liturgia tego tygodnia:

poniedziałek – wspomn. św. Pio z Pietrelciny 

piątek – wspomn. św. Wincentego a Paulo, prezb

sobota – święto św. Wacława, męcz.

 

Nowy tydzień niech obfituje w Boże błogosławieństwo.


XXIV niedziela zwykła r. C
15 września 2019 r.

 

Intencja modlitewna tego tygodnia: w intencji młodzieży oazowej i przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Spotkania grup w tym tygodniu: Krąg biblijny – poniedziałek 16.00, Wieczernik – poniedziałek 18.45, Katecheza Dorosłych – poniedziałek 18.45, Namiot Spotkania – czwartek 18.45, oaza młodzieżowa – piątek: 18.00 Msza św. i później spotkanie w salce, ministranci – sobotę po Mszy św. porannej, Dzieci Maryi – sobota 9.30. Zapraszamy stałych uczestników tych grup, jak i tych, którzy pragną się zaangażować.

Katecheza dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Św. w poniedziałek o 17.15. Zapraszamy rodziców z dziećmi chcących przygotować dzieci do wczesnej Komunii Św., także tych którzy chcieliby jeszcze dołączyć.

Uczniowie kl. VI mogą w zakrystii odebrać indeksy do bierzmowania (obowiązuje ich miesięczna spowiedź i Msza św. pierwszopiątkowa)

Można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.

Wczoraj w katedrze misję do pełnienia roli katechety parafialnego otrzymali: Agnieszka Sancewicz, Angelika Waloszczyk, Krzysztof Waloszczyk i Tadeusz Kwiatkowski.

Działalność naszej kuchni wznawiamy w poniedziałek. Potrzebne są jeszcze dw.ie osoby, by mogła ona dobrze funkcjonować.

Potrzebna jest osoba do posługi kościelnego. Zgłoszenia u ks. Proboszcza

Zachęcamy do lektury GN.

Wykonywanie zdjęć podczas Mszy św. czy nabożeństw jest możliwe po każdorazowym wcześniejszym uzyskaniu zgody na ich wykonywanie.

Bóg zapłać za złożone dziś w czasie Mszy św. ofiary na potrzeby parafii (na poczet prac związanych z modernizacją sieci elektrycznej i wymianą oświetlenia), także za składane w kopertach. W przyszłą niedzielę kolekta na WT UŚl.

Liturgia tego tygodnia:
poniedziałek – wspomn. św. Korneliusza papieża i św. Cypriana biskupa (męczenników)
środa – święto św. Stanisława Kostki (patrona młodzieży)
piątek – wspomn. św. Andrzeja Kim Taegon kapłana, Pawła Chong Hasang i tow. (męczenników)
sobota – święto św. Mateusza apostoła i ewan


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Wawrzyniec, siedziba: Ruda Śląska - Wirek, Czajkowskiego 16.