Przejdź do treści

O nas

 

 

 

„Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie,

to nasze rycerskie hasło.

Ono nas zawsze prowadzić będzie

i świecić jak słońce i hasło”

 

Słowa te pochodzą z pierwszej zwrotki hymnu ministranckiego.  Tworzymy jedną z grup parafialnych, która istnieje u nas od 1874r.i funkcjonuje do dziś (co dość łatwo zauważyć).

Jest nas razem ok. 35 osób. Kim są ministranci ? Można, by o nas powiedzieć, że jesteśmy małymi i dużymi „bandziorami” , którzy postanowili służyć Chrystusowi przy ołtarzu. Nie jest to wcale łatwa służba i wymaga wiele wyrzeczeń. Jednak czujemy się zaszczyceni, bo jako jedni z nielicznych  możemy stać tak blisko Jezusa. Życie ministranta jednak nie kończy się jedynie przy ołtarzu, ale jako wspólnota spotykamy się co tydzień po Mszy Świętej sobotniej rano. Przede wszystkim, by wspólnie spędzić czas i porozmawiać ze sobą. Poza Eucharystią i zbiórkami jeździmy razem na wspólne wycieczki, gdzie jest czas na wspólną zabawę i wygłupianie się czy co najważniejsze grę w piłkę nożną!

Jeżeli pragniesz zostać jednym z nas,  stać z nami przy ołtarzu, poznać nowych super kolegów, pograć z nami w piłkę, pojechać na basen, czy w góry lub nad morze to zapraszamy. Każdego przyjmiemy z otwartymi ramionami.

 

Na sam koniec zacytuje słowa św. Jan Pawła II, który o ministrantach powiedział tak: „[…] podczas liturgii jesteście kimś o wiele więcej niż tylko zwykłymi << pomocnikami proboszcza>> Jesteście przede wszystkim sługami Jezusa Chrystusa, Odwiecznego Najwyższego Kapłana. W ten sposób wy, ministranci, jesteście szczególnie powołani, by być młodymi przyjaciółmi Jezusa.” ( Katecheza podczas audiencji generalnej, Rzym 01.08.2001 r.)

 

Służyć to znaczy KRÓLOWAĆ. 

Św. Tarsycjuszu- módl się za nami!!!   

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Wawrzyniec, siedziba: Ruda Śląska - Wirek, Czajkowskiego 16.